Služby

Poskytované druhy dopravy

  • smluvní doprava pacientů
  • převozy pro samoplátce

Převozy pro samoplátce

  • pokud nemáte nárok na transport sanitkou ze zdravotního pojištění
  • informace o ceně přepravy získáte na dispečinku

Základní informace pro naše pacienty.

Na základě převozního příkazu, který Vám vyplní lékař, si můžete na náš dispečink zatelefonovat a sanitku si u nás objednat. Dispečeři Vám sdělí podrobnosti o příjezdu sanitky. Sanitku je třeba si objednat včas, nejlépe hned, jakmile se dozvíte od lékaře, že ji potřebujete. I Váš převoz musí být dispečery naplánován.

Za převoz sanitkou se dopravci nic neplatí, převozy za Vás hradí Vaše zdravotní pojišťovna, a to na základě správně vyplněného a lékařem podepsaného "Příkazu ke zdravotnímu transportu". Pro jistotu si Převozní příkaz překontrolujte, zda jsou na něm všechny Vaše údaje správně. Je zakázáno do něj cokoliv dopisovat, to může učinit pouze lékař.

Naši řidiči jsou odborně vyškoleni, prošli akreditovaným zdravotnickým kurzem řidičů DZS. Dle pokynů lékaře ve Vašem Příkazu ke zdravotnímu transportu Vás naši řidiči doprovodí, anebo odvezou na nosítkách, či sedačce na místo určení.

Jestliže jste invalida vozíčkář, nemůžeme Váš invalidní vozík převážet, a to z důvodu bezpečnosti. Vozík nemá homologaci k uchycení v sanitce dle normy 1789. Proto sanitní vozidla mají svá transportní křesla a nosítka, splňující všechny nařízené normy ČR a EU. Naše sanitky jsou homologovány a procházejí každý rok Technickou kontrolou.